W dzisiejszych czasach odpowiednio zaprojektowane i wyposażone stoisko może już nie wystarczyć, aby wygrać bitwę o klienta podczas targów. Profesjonalna zabudowa stoiska to standard, bez którego lepiej w ogóle nie myśleć o udziale w targach, gdyż znikniemy w tłumie znacznie lepiej przygotowanych wystawców. Aby zwrócić uwagę potencjalnych klientów potrzeba już czegoś więcej niż jedynie stoiska i każdego roku firmy prześcigają się w pomysłach na bardziej nowatorskie i efektowne metody promocji.
Większość ze stosowanych promocyjnych chwytów nie wymaga wiele zachodu i, podobnie jak przyciągająca wzrok zabudowa stoiska targowego, staje się standardem. Jako przykład można wymienić choćby ulotki i katalogi ułożone na stoiskowej ladzie czy reklamę naszej firmy w katalogu targowym. Jeśli jednak chcemy stać się jedną z firm, o której goście targów nie zapomną jeszcze przez dłuższy czas i której oferta na dłużej zagości w ich świadomości, musimy skorzystać z bardziej wymagających promocyjnych chwytów.
Kiedy mamy już zarezerwowane miejsce na targach i przygotowania do nich idą pełną parą, warto pomyśleć o podzieleniu się tą informacją z naszymi stałymi bądź potencjalnymi klientami. Miesiąc albo dwa przed targami umieśćmy na naszej stronie internetowej informację o miejscu i terminie targów, w których weźmiemy udział, zamieśćmy adres i mapkę targów ze wskazaniem miejsca naszego stoiska. Zachęćmy do przybycia na targi i odwiedzenia firmowego stoiska, wspomnijmy o atrakcjach jakie będą czekały na gości, jeśli takowe planujemy.
Bardzo dobrym pomysłem jest także np. zorganizowanie konkursu na stronie internetowej, w którym wygraną zwycięzca musiałby odebrać osobiście na naszym stoisku w czasie targów. Warunkiem udanego konkursu musi być jednak dość atrakcyjna nagroda, aby osoba, która ją wygra, miała chęć się po nią fatygować. Postarajmy się więc o ciekawą i motywującą nagrodę, a następnie zaplanujmy, jak będzie wyglądało jej wręczenie w czasie targów.
Dobrze jest ustawić na samym początku targów nagrodę w specjalnej gablocie z informacją, iż jest to nagroda w konkursie, dzięki czemu nasze stoisko może się wyróżniać spośród innych i dodatkowo przyciągać zaciekawionych gości (pamiętajmy przy tym, że zabudowa stoiska już na etapie projektu powinna mieć specjalnie wyznaczone miejsce na ekspozycję nagrody!). Także ogłaszając znacznie wcześniej godzinę i miejsce uroczystego wręczenia wygranej, mamy szansę przyciągnąć tłum gapiów oraz zainteresować zamieszaniem na stoisku dużą grupę targowych gości. Ogłosić zwycięzcę konkursu i wręczyć mu nagrodę możemy na naszym stoisku, korzystając z zestawu nagłaśniającego oraz mikrofonu, aby całe zdarzenie nie przeszło niezauważone, albo też na specjalnej targowej scenie, gdzie z całą pewnością możemy liczyć na większą widownię.
Umieszczenie swojego wpisu w targowym katalogu jest zazwyczaj obowiązkowe, ale warto czasem pomyśleć nad rozszerzeniem go o dodatkowe, przyciągające uwagę elementy. Oprócz standardowego adresu, telefonów i strony internetowej warto dodać logo czy zdjęcia oraz zastanowić się nad bardziej rozbudowaną reklamą zajmującą część albo nawet całą stronę w katalogu. Jeśli planujemy poszerzenie naszego wpisu, musimy się za to zabrać na samym początku przygotowań do targów, zanim jeszcze katalog zostanie wydrukowany lub nim skończy się w nim powierzchnia przeznaczona na dodatkowe reklamy. Zgłoszenie organizatorowi chęci rozbudowania wpisu powinno nastąpić nawet kilka miesięcy przed targami, i jest pilniejsze niż wiele pozostałych spraw do przygotowania, jak np. ulotki czy zabudowa stoiska.
Wszelkiego rodzaju bannery i tzw. potykacze mogą okazać się bardzo pomocne w promocji naszej firmy, jeśli ustawimy je w odpowiednim miejscu. Umieszczone tuż przy wejściu łatwo zwrócą uwagę każdego wchodzącego gościa, a dzięki zaznaczeniu naszej lokalizacji na mapce targów ułatwią potencjalnym klientom dotarcie do stoiska. Jeśli planujemy dodatkowe atrakcje, koniecznie powinniśmy wspomnieć o nich na bannerze, podać godzinę i miejsce, w którym się odbędą. Również zabudowa stoiska targowego powinna obejmować przynajmniej jeden banner, aby odwiedzający stoisko goście mogli od razu i bez problemu zapoznać się z planem atrakcji.
Telebimy pełnią tę samą funkcję jak mniejsze bannery, ale znacząco się od nich różnią. Informacje podawane na telebimach wyglądają z całą pewnością bardziej profesjonalnie i zachęcająco, mają też większą szansę przyciągać wzrok przyszłych klientów, ale niestety oferują tylko krótki czas dla każdego wystawcy. Reklama każdej z wystawiających się firm, podobnie jak w radiowęĽle, ma ściśle określoną długość i nie ma możliwości, by była obecna cały czas.
Za pomocą telebimów możemy więc skuteczniej przyciągnąć uwagę, ale mniejszej liczby gości. Również ceny za wyświetlenie naszej reklamy na telebimie targowym są dużo wyższe niż rozwieszenie zwykłego banneru czy plakatu, i zależą od długości spotu. Jeśli interesuje nas ta forma reklamy postarajmy się o zarezerwowanie czasu na telebimie dostatecznie wcześniej, abyśmy zdążyli przed innymi chętnymi i by osoby odpowiedzialne za opracowanie i przygotowanie spotu reklamowego miały czas na realizację zadania.
Jeśli jednak w hali targowej ma nie być ogólnodostępnego telebimu, możemy zorganizować go sobie sami i wmontować w zabudowę stoiska. W takim wypadku nie musimy przejmować się „czasem antenowym” i bez skrupułów możemy wyświetlać firmowe reklamy przez cały czas trwania targów.
Jest wiele firm, które wynajmują telebimy rozmaitej wielkości na czas imprez, jeśli więc kusi nas pomysł wynajęcia jednego z nich, nie powinniśmy mieć większych problemów.
Pamiętajmy jednak, że zabudowa stoiska targowego musi być specjalnie zaprojektowana pod tego typu urządzenie, poinformujmy więc o naszym pomyśle firmę zajmującą się przygotowaniem dla nas projektu zabudowy dostatecznie wcześnie. Również Kornet oferuje swoim klientom wykorzystanie telebimów jako elementów zabudowy stoiska.